Mācies peldēt

 

macies_peldet

 

2009. gadā tika īstenoti divi projekti ar saukli "Mācies peldēt!"
"Rīgas Svētkos 2009" - "Silts vakars Bolderājā jeb mācies peldēt!" – sadarbībā ar Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu un
LMMC kūrētais laikmetīgās mākslas projekts "Survival kit", kurā Bolderājas grupa piedalījās ar Mail art mākslas projektu "Mācies peldēt!".

 

Silts vakars Bolderājā jeb mācies peldēt!" 21. augustā, Stūrmaņu ielā 31.

 

Četri lieliski koncerti (bez ieejas maksas!) un izaicinošs skatījums uz Bolderājas un Rīgas attiecībām RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas studentu darbos - Bolderājas grupas rīkotā izstādē "Mācies peldēt!"
"Baltijas roņa" zemūdens atradumi un fotografēšanās ūdenslīdēja tērpā, "zivju vārdu" ķeršana u.c.
Svētkus plkst. 16.00 ar klasisku dārza mūziku atklāja pūtēju kvintets Laura Ezera, Ieva Birzkopa, Jēkabs Nīmanis, Kalvis Etkins, Jana Misuļina. Plkst. 17.00 – spēlēja grupa "Iva": Vita Ivaškeviča, Baiba Plakane, Andris Tučs un Viesturs Samts.
Plkst. 18.00 Sitaminstrumentālistes Elīnas Endzeles koncerts "Rīga dimd!" Piedalījās: Ieva Kļaviņa, Edgars Saksons, Rihards Zaļupe, Atis Vintuks, Uģis Krūskops, Ivo Krūskops Marimba, timpāni, vibrofons…

 

Plkst. 19.30 Andris Dzenīša Woodpecker projekts kopā ar Olafu Štālu, Ievu Paršu un Līgu Veilandi .

 

Atbalstīja: Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds Informatīvais atbalsts: Latvijas Radio 3 Klasika

 

Bolderājas grupas Mail art projekts "Mācies peldēt!" MailArt izstāde Bruņinieku 22 (ieeja no Tērbatas ielas)

 

Projekta apraksts.
Bolderājas grupa projektam Survival Kit piedāvāja Mail art projektu "Mācies peldēt!", kas izaudzis no pašu piedzīvotas fiziskas apdraudētības sajūtas 2005. un 2007. gada plūdu laikā. Bolderāja ir viena no tā sauktajām applūstošajām teritorijām, un "peldētprasme" ir viens no veidiem, kā ar šo neizbēgamību sadzīvot. Pilsētas plānos iecerētie projekti, kas daudzviet paredz Daugavas krastu konfigurācijas maiņu un jaunu teritoriju radīšanu – Daugavgrīvā, Krievu salā, Rīnūžos, Mangaļsalā, pie AB dambja. Aizberot vecupes un attekas, no pilsētas attīstības ekonomiskā viedokļa tiek radīta jauna vērtība – apbūves vai t.s. attīstības teritorija. Taču jautājumi par plūdu draudiem, iedzīvotāju drošību, piekrastes dabas un kultūras mantojumu un dzīves kvalitāti paliek bez skaidras atbildes.

 

Mākslinieka kā sabiedrības daļas pozīcija var būt divējāda – norobežoties un dzīvot ar lozungu "mākslu mākslai" vai arī ļaut sev to visu saprast un reaģēt. Bolderājas grupa piedāvā piedalīties! Mail art vienlaikus ir mākslas objekts un ziņa, kas tiek sūtīta, izmantojot pasta sistēmu kā vienotāju. Milzīgajā Mail art sadarbības tīklā darbojas tūkstošiem dalībnieku aptuveni piecdesmit valstīs. Neskatoties uz iespēju izmantot elektroniskos saziņas līdzekļus, Mail art kā mākslas veids turpinās, tam piemīt kāds īpašs personīgums un nodoma nopietnība.

 

Viena no Mail art iezīmēm ir sociāli aktīva pozīcija un solidaritāte; daudzi mākslinieki, kas darbojas šajā starptautiskajā vēstuļu mākslas kopienā, izmanto arī citus mākslas veidus, visbiežāk fotogrāfiju un video, arī literārus paņēmienus. Šīs mākslas darbības principi – atvērtība un antielitārisms. Mākslinieki, kuri aicināti, atsaukušies un līdz šim piedalījušies grupas projektos – Clement Padin (Urugvaja), NicoVan Hoorn (Nīderlande), Tim Scannell (ASV), Paul Tiililä (Somija), Bruno Chiarlone (Itālija ) Frips (Beļģija), Reed Altemus (ASV), RoyArenella (ASV), Keith Bates (Anglija), Steve Dalachinsky (ASV), John M.Bennett (ASV), Malok (ASV), Miguel Jimenez (Spānija), JurgenO. Olbrich (Vācija), Diana Marshall (ASV),Vittore Baroni (Itālija), Marcelus Freitas (Brazīlija), Schoko Casano Rosso (Vācija), Horst Baur (Vācija) un citi. Protams, piedalās arī latviešu mākslinieki.